X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • YASEMİN SUNGUR'LA KİTAP İLE SOHBET- TANRILAR OKULU
  Yetişkinlere yönelik
  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği Kitap ile Sohbet etkinliği Stefano D’Anna’nın Tanrılar Okulu adlı kitabı üzerine özel bir sohbet için buluşuyor. 
  Sadece yetişkinlere yönelik olan sohbet  İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Etkinliğe katılım ücreti 40 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ANNELER GÜNÜNE ÖZEL SEVGİ TOHUMLARI EKİYORUZ
  5-7 yaş çocuklar ve aileleri
  Annelerimize verebileceğimiz en güzel hediye her zaman sevgimiz olmuştur. Bu anlamlı günde sevgimizi  bir tohuma aktarıyor, büyümesi için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz ve atölye eğitmeni Aslı Ersoy yürütücülüğünde edebiyat ile doğayı buluşturuyoruz.
  Atölyede çocuklar, Eric Carle’nin ‘‘Minik Tohum’’ adlı hikayesini dinleyecek. Ardından, Japonya’da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemi ‘‘tohum bombası’’ yapımını deneyimleyecekler. Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum bombalarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölyeyle, çocuklar anneleri ile eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazanıyor.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
   
 • BEBEKLER MÜZEDE
  13-20 aylık / 20-28 aylık bebekler
  “Bebekler Müzede” atölye çalışmasına katılacak olan bebekler dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ilk müze deneyimlerini, Oyun Terapisti Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze gezme alışkanlığının ilk temellerini anne bebek arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 13-20 aylık ve 20-28 aylık bebeklere ve annelerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 40 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Katılım ücreti 35 TL'dir (Müze giriş ücreti dahildir.). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BEDENİNİ TANIMA YOLCULUĞU- YARATICI DRAMA VE MASAL ATÖLYESİ
  4-6 yaş arası
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil ‘in eğitmenliğinde çocuk gelişiminde önemli yer tutan drama ve masal atölyesini biraraya getiren “Bedenini Tanıma Yolculuğu” atölyesi için kayıtlarımız başlamıştır.
  Bu atölyede çocuklar, bedenlerini bir enstrüman gibi kullanacaklar. Metne bağlı kalmadan, içsel biçimle hareket ederek doğaçlamayı, beden kullanımını, mimik ve seslerin gücünü keşfedecekler.  
  Çocukların kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayacak bu atölye çalışması, canlandırma sanatının püf noktalarını öğretirken, çocukların kendini doğru ifade edebilen ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacaktır.
  Mehmet Erbil’in eğitmenliğini üstlendiği bedenini Tanıma Yolculuğu Yaratıcı Drama Atölyesi yoğun istek üzerine yeniden başlıyor.. 
  4-6 yaş arası çocuklarımıza yönelik gerçekleşecek atölye çalışmamız 500 TL’dir. 8 hafta sürecek çalışmaya katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
   
  Mehmet Erbil Hakkında;
  Uzun yıllardır çocuk tiyatrosunda üretim ve araştırmalar yapan Mehmet Erbil, bu alanda uzmanlaşarak Türkiye’de kendine özgü, alternatif bir çocuk tiyatrosu dili oluşturdu. Didaktik olmayan, çocuğun hayal gücünü ve yaratıcılığını güçlendirmeye odaklanan oyunlar yazıp sahneye koydu.
   
  "Bizi Önemli Kişiler İzliyor" sloganını prensip edinen sanatçı, son üç yılda, çocuk oyunları dalında, Direklerarası Seyirci Ödülleri’nden pek çok ödüle layık görüldü.
   
 • BEZ BEBEK YAPIM ATÖLYESİ
  5-8 yaş aile ile,8 yaş ve üzeri kendi başına

  Çocukluğumuzun en yakın tanığı ve en yakın dostudur oyuncak bebeğimiz… 

  Bu atölye çalışması ile hayallerimizin gücünü kullanıyor ve düşlediğimiz, hayal ettiğimiz bebekleri tasarlıyoruz. 

  Banu Kurt’un eğitmenliğinde gerçekleşecek Bez Bebek Yapım Atölyesi yaklaşık bir saat sürecektir.  Atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen:   Banu Kurt
  Katılım Ücreti: Etkinliğimiz müze ziyaretçilerine ücretsizdir. İndirimli 9 TL, tam 12 TL’dir.
 • BİR BAVUL MASAL
  3 yaş ve üzeri
  Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 
  Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje  kuklalar ve tabii ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik ediyor…
  Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından 1 saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Ücret:  25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BREMEN MIZIKACILARI
  3 yaş ve üzeri
  Bir Mutfak Hikayesi…
  Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo,  yemek  kitabı ile  masal kitabını karıştırınca olanlar olur.  Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda  konağın mutfağında bulurlar sonrasında komik olaylar birbirini izler… Mehmet Erbil’in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz.
  Bremen Mızıkacıları adlı kukla oyununa 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Uyarlayan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Görkem Koyuncu
  Kukla Tasarım:Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: Ömür Saka
  Ücret:  25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • EVVEL ZAMAN İÇİNDE
  3 yaş ve üzeri

  Çocuklarla bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev,  Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza.

  Yaklaşık 50 dakika süren ve kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri başlamadan 1 saat öncesine  kadar geçerlidir. 
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Ücret:25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

 • FABER CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYELERİ-MAYIS AYI TAKVİMİ

  Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyeleri’nde katılımcılar müze gezisinin esas alındığı çalışmalarla düşleyip, üretirken oyuncakların diliyle dünya tarihini öğrenecekler, geçmişten günümüze yaşanan değişime tanık olacaklar. 

  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir. 
   
  Çizgi Roman Tasarım Atölyesi
  Müzenin en neşeli oyuncaklarının sergilendiği, eğlence temalı oyuncaklarmızı ziyarete gidiyoruz ve yaratacağımız çizgi roman kahramanlarımızı lunaparkların, parkların, sirklerin rengarenk dünyasında hayal ediyoruz. Bu macerada tek ihtiyacımız kağıt, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ve bu yolculukta bize eşlik edecek hayalimizdeki kahraman.. 
  Tarih: 6 Mayıs Cumartesi
  Eğitmen: Mehmet Erbil
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7-12 yaş
   
  Origami Atölyesi
  Origami sanatıyla kağıtlar minik ellerde şekilleniyor ve en güzel dönme dolapları tasarlıyoruz. Kalemlerin ve kağıtların başrol oynadığı bu eğlenceli atölyeye seni de bekliyoruz… 
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç 
  Tarih: 13 Mayıs Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile)
   
  BE! Creative Keçe Bebekler Eğleniyor Atölyesi 
  Jonglörler, akrobatlar, palyaçolar ve sihirbazlar hepsi birden bu atölyede buluşuyor, tabii ki senin hayal gücünle, hangi karakteri yapmak istersin seç ve atölye sonunda büyük bir eğlenceye hazır ol!
  Eğitmen: Başak İnce- Elvan Ekren 
  Tarih: 20 Mayıs Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 5-12 yaş 
   
  Atık Malzemelerden Çarpışan Arabalara Tasarım Atölyesi
  Lunaparkların en eğlenceli ve vazgeçilmez oyuncaklarından çarpışan arabalar şimdi atık malzemelerle ve senin hayal gücünle şekilleniyor…  
  Tarih: 27 Mayıs  Cumartesi
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile,7-12 tek başına
   
   
   
 • FABER-CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYESİ / NİSAN AYI
  Faber-Castell’in destekleri ile gerçekleşen Yaratıcılık Atölyesi’nde katılımcılar müze gezisinin esas alındığı çalışmalarla düşleyip, üretirken oyuncakların diliyle dünya tarihini öğrenecekler, geçmişten günümüze yaşanan değişime tanık olacaklar. 
  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir. 
   
  Çizgi Roman Tasarım Atölyesi
  Müzenin vitrinlerinden içeriye bakıp, kendimizi bir bebek evinin içinde hayal ediyor ve çizgi roman karakterimizi o evin içinde resmediyoruz… Bu macerada tek ihtiyacımız kağıt, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ve bu yolculukta bize eşlik edecek hayalimizdeki kahraman.. 
  Tarih: 1 Nisan Cumartesi
  Eğitmen: Mehmet Erbil
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7-12 yaş
   
  BE! Creative Bebek Evleri Keçe Bebek Atölyesi 
  Müzede birbirinden farklı bebek evlerini gezerek, biz de keçeden bebeklerimiz için evler yapacağız.
  Eğitmen: Başak İnce- Elvan Ekren 
  Tarih: 8 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 5-12 yaş 
   
  Origami Atölyesi
  Origami sanatının kullanılacağı atölye çalışmasında kağıtlar küçük ellerimizde şekillenecek ve mobilyalara dönüşecek… Kalemlerin ve kağıtların başrol oynadığı bu eğlenceli atölyeye seni de bekliyoruz… 
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç 
  Tarih: 15 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile)
   
  “Minyatür Bebek Evlerimiz” Tasarım Atölyesi
  Bebek evlerinin tarihsel süreçteki değişikliğini görüp üzerinde sohbet edeceğimiz bu atölye çalışmasında ahşap malzemeleri kullanarak kendi minyatür bebek evlerimizi yapacağız.
  Tarih: 22 Nisan Cumartesi
  Eğitmen: Deniz Doğruöz
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile,7-12 tek başına
   
  “Duvarları Renklendiriyoruz” Tasarım Atölyesi
  1700’lü yılların sonundan günümüze kadar tarihlenen bebek evleri bize geçmişteki moda, mimari ve yaşam tarzı hakkında ipuçları veriyor.. Bu ipuçlarını kullanarak bizde kendi duvar kağıtlarımızı tasarlıyoruz.
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
  Tarih: 29 Nisan Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile, 7-12 yaş tek başına 
 • İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ 12. YAŞ GÜNÜ VE 23 NİSAN KUTLAMALARI
  23 Nisan 2005 tarihinde kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, bu yıl farklı kültürlerin ışığını ve neşesini çocuklara taşıyacak etkinlikler ile 12. kuruluş kutlamalarında ziyaretçilerini bekliyor. 
  İlk önce tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil’in yazıp oynadığı ‘Memo’nun Masal Balon’u’ adlı tiyatro oyunu ilk kez müzede izleyiciler ile buluşacak. Oyunda, baş kahraman Memo, yanına çocukları da alarak uçan balonuyla farklı ülkelere doğru hayali bir yolculuk yaptıracak ve o ülkelere ait geleneksel masalların ortaya çıkış hikayelerini öğrenecek. Mehmet Erbil’in kendine has oluşturduğu tiyatro dili ve kuklaları bu yolculuğu eğlenceye dönüştürecek ve çocuklar dünya masallarının kahramanlarını daha yakından tanıyacaklar. 
  Etkinlikler, dünyayı gezerek “Uçan Masallar” adlı kitabı yazan etnolojist Marion Dupeyrat ve gezgin İbrahim Yılmaz’ın eğitmenliğinde okyanusların, kıtaların ötesinde oynanan geleneksel çocuk oyunları ile devam edecek. Çocuklar, farklı coğrafyalarda oynanan oyunları oynarken, o bölgenin kültürel değerlerini de öğrenecekler. Tüm ziyaretçilerin katılabileceği geleneksel müzikler eşliğinde edilecek danslar  ile etkinlikler son bulacak. 
   
  İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan Programı
  13:00 - 13:45  “Memo’nun Masal Balonu” Tiyatro Oyunu
  14:00 - 15:00  “5 Kıta, 5 Geleneksel Çocuk Oyunu” 
   
  Müze giriş ücretleri indirimli 9 TL, tam 12 TL.’dir. 
  23 Nisan kutlamalarına özel 0-18 yaş çocuklar müzeye ücretsiz giriş yapabilecektir. 
  Müze ziyaretçileri etkinliklere ücretsiz katılabilecektir.
 • KARAGÖZ'ÜN DİŞ AĞRISI GÖLGE OYUNU
  3 yaş ve üzeri

  Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…

  Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösterinin başlamasından 1 saat öncesine kadar geçerlidir.

  Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil

  Müzik :Akan Atakan

  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil

  Ücret: 25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.

 • KIRMIZI BURNUN YOLCULUĞU - MİM EŞLİĞİNDE KUKLA OYUNU
  3 yaş ve üzeri

  Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, kayıp burnunu arama macerasında biranda kendini tiyatro salonunda, seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.

  Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.

  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat  öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Kukla ve Tasvir Tasarım:Mehmet Erbil
  Ücret:  25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • KÜÇÜK PRENS
  3 yaş ve üzeri
  Yıldızlarda bir çiçeği sevmek....
  Memo ve Tuba ellerindeki Küçük Prens kitabını okumak için paylaşamaz, farkında olmadan girdikleri müzenin sahnesinde buldukları kostüm ve dekor ile masal canlanmaya başlar, onları uzaktan izleyen diğer arkadaşları Nalan da oyuna dahil olur. 
  Siz de bu macerada bize katılmak isterseniz oyunumuza bekleriz.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine   kadar geçerlidir.
  Yazan: Antoine de Saint-Exupery
  Uyarlayan - Yöneten : Mehmet Erbil
  Oyuncular: Mehmet Erbil, Tuba Malik, Nalan Gidak Doğan
  Uyarlayan -Yöneten - Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Müzik: Gökhan Şeşen
  Kukla Tasarım: Mehmet Erbil 
  Ücret:25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • MASAL FABRİKASI
  3 yaş ve üzeri
  Yaşlı bir değirmenci tarafından  çocuklar için yeni masallar üretebilmek amacıyla kurulur masal 
  fabrikası …
  Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika  işçilerden üretmekten  hiç de hoşlanmadıkları tuhaf  masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek  yepyeni bir masalla başlarlar. 
  Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda...
  Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü”  verilmiştir. 
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Müzik:  Melih Serhat Soyyiğit
  Oynayanlar: Nalan Gidak Doğan, Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: İlker Aksu 
  Ücret:  25 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • ÖZEL YARIŞ ARABALARI - MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ
  7-11 yaş
  Engineering For Kids eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında çocuklar bir motor olmadan kendi arabalarını tasarlayıp yapmayı deneyecekler. Aerodinamik yapıda bir yarış arabası yapmak için neler gerekir bunu öğrenecekler. Yaptıkları tasarımı test edip daha iyi bir tasarım için neler gerektiğini görecekler.
  Makine mühendisliğinin temel alındığı “Özel Yarış Arabaları” adlı atölye çalışmasına katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Engineering For Kids Eğitmenleri
  Ücret:  50 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
 • SEMİNER- EBEVEYNLER ARASINDAKİ İLETİŞİMİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
  Yetişkinlere yönelik

  Mutlu çocuklar mutlu aile ortamına bağlıdır. Ebeveyn tutumlarının ve eşler arası ilişkilerin çocuklara yansımasını  ve psikolojik  gelişiminde kişiliğin oluşmasındaki etkilerini konuşacağımız bu seminerde bunları önlemek için nelerin yapılabileceğini neden ve sonuç ilkesiyle anlatıyor olacağız ve etkili ebeveynlik nasıl olur ve nasıl davranılmalı? Tüm bu soruların yanıtlarını alıyor olacaksınız. Anne babalara kendilerini de çocuklarının gelişim yolculuğuna dahil edebileceği, yeteri kadar iyi ebeveyn olma hakkında fikir çalışmaları yapacağımız seminere katılım içim  müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 

  Konuşmacı: Uzman Psikolog Diana Güler, Uzman Psikolog Ezgi Demirer

  Etkinlik Ücreti: Etkinlik müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir.

 • SERAMİK ATÖLYESİ
  4-9 yaş
  Düşlerimiz seramik hamurları ile şekilleniyor… Elif Ratib’in eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyede istersek bir salyangoz yapacak yürütecek, istersek bir kelebek yapacak düşlerimizde uçuracak, bir çiçek yapıp renklendireceğiz…
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Eğitmen:   Elif Ratib
  Atölye Ücreti: 45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece  gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • YASEMİN SUNGUR'LA KİTAP İLE SOHBET
  Yetişkinlere yönelik
  Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 10:30-13:00,14:00-16.30saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir. Etkinliğe katılım ücreti 40 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • YAZ'A MERHABA KONSERİ
  İstanbul Oyuncak Müzesi yaza cıvıl cıvıl çocuk şarkılarıyla giriyor. Kışın yorgunluğunu üzerimizden atacak ve bize yazın enerjisini hissettirecek şarkılarla çocukluğumuzu yaşayacağız.
  Berrin Çopur'un iki buçuk yıllık çalışmasının ürünü olan "Pırlangıç" albümündeki çocuk şarkılarının seslendirileceği konserde doğa sevgisi, cesaret, nezaket, paylaşmak, emek, empati gibi duygular notalarla buluşuyor ve şarkılara dönüşüyor.. Tüm güzel duyguların dile geldiği bu müzik buluşmasında sizi çocuğunuzla beraber çocuk olmaya ve bu güzel şarkıları paylaşmaya davet ediyoruz.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir.  
  Konser Kadrosu: Berrin Çopur, Eylül Ceren Erel ve Genco Genç
  Ücret: Müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti indirimli 9 TL, tam 12 TL’dir.