X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • "ŞENLİKLİ YAZIHANE" İBİŞ KUKLA TİYATROSU
  3 yaş ve üzeri

  Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, yeni macerası ile İstanbul Oyuncak Müzesi’nde küçük izleyicileriyle buluşuyor..

  İbiş  yeni bir işe girer, işe girer girmesine ancak yeni işi çok sakin olduğu için canı sıkılmaya da başlar.. Kahramanımız bu durumu değiştirmeye karar verir ve ofisi eğlenceli bir hale getirmek  için iş arkadaşlarına şakalar yapmaya başlar… 
  Bu eğlenceli ve bol şakalı maceraya katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Tarih: 6 Ekim Cumartesi
  Saat: 13:30
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL’dir(Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BİR BAVUL MASAL
  3 yaş ve üzeri
  Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 
  Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje  kuklalar ve tabi ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik ediyor…
  Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından 1 saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Tarih: 7 Ekim Pazar 
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BU TOPLAR HAVADA NASIL DÖNÜYOR? JONGLÖRLÜK ATÖLYESİ
  7-12 yaş
  Levent Denizci eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasında çocuklar  eğlenceli bir gösteri aracı olan jonglörlük ile tanışıyor. Atölye, farklı jonglörlük disiplinlerini tanıtmaya yönelik bir yaratıcı drama etkinliğiyle başlıyor. Ardından, çocuklar, kuş yemi, pet şişe ve balon gibi farklı malzemeleri kullanarak kendi toplarını yapıyor ve jonglörlüğü deneyimliyor. ''Bu toplar havada nasıl dönüyor?'' atölyesi jonglörlük ve dramayı bir araya getirerek, çocukların hem eğlenmesini, hem de motor ve iletişim becerilerinin gelişmesini; yaratıcılıklarının artmasını ve özgüven kazanmalarını sağlayarak fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Levent Denizci
  Tarih: 21 Ekim Pazar 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7-12 yaş  
  Etkinlik Ücreti: 40 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ÇİZGİ FİLM ATÖLYESİ
  10-15 yaş
  Hamit Annak eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmalarında her yaştan insanın izlemekten keyif aldığı, izleyeni kimi zaman hayallere doğru renkli bir yolculuğa çıkaran kimi zaman ise yeni bilgiler sunan  çizgi filmleri ele alıyoruz.
   
  Katılımcılar 4 hafta sürecek etkinlikte sihirli fener, çin gölgeleri ve optik tiyatrodan başlayarak günümüze kadar gelen süreçte çizgi film dünyasının nasıl geliştiğine dair  yeni bilgiler öğrenme fırsatı bulacaklar ve  çizgi film dünyasının aslında ne kadar sınırsız olduğunun farkına varacaklar.Stop motion, anime, hibrit animasyon gibi çizgi film türlerinden örnekleri izleme imkanı bulacak çocuklar hayal güçlerini bir filme nasıl aktarabilecekleri hakkında fikir sahibi olacaklar.
   
  Küçük çizgi film yapımcıları en son senaryolarını yazacak, “story board”larını (hikaye akışı) oluşturacaklar. Daha sonra çizgi film karakterlerini çizecek, arka planları tasarlayarak  ve animasyonun kurgusunu yapacaklar.
   
  Atölye çalışmaları bitiminde ise ekip olarak hazırlanan ve çekilen çizgi filmin montajı Hamit Annak tarafından tamamlanacak ve katılımcılara internet üzerinden gönderilecektir.
   
  7 Ekim tarihinde başlayacak eğitim programı 4 hafta sürecektir. Pazar günleri 10:00-12:00 saatleri arasında gerçekleşecek eğitim programı için rezervasyon yapılması gerekmektedir. 
   
  Eğitmen: Hamit Annak
  Tarih:  7 Ekim, 14 Ekim, 21 Ekim, 28 Ekim Pazar
  Saat: 10:00-12:00
  Yaş Grubu: 10-15 yaş 
  Etkinlik Ücreti: 550 TL +KDV'dir.
 • DEDİO YARATICI ELLER - KUŞ YUVASI ATÖLYE ÇALIŞMASI
  3-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  “Kuş Yuvası” atölye çalışmasında çocuklar keçe, dal ve oyun hamuru gibi malzemelerle, hayallerindeki kuşu ve yuvalarını tasarlayacaklar. Düşlerinin hayat bulacağı bu çalışmaya çocuklar aileleriyle katılabilecekler.
  Bu atölye çalışmasında, müzede sergilenen oyuncakların katkısıyla birlikte çocukların görsel zekaları beslenip yaratıcılıkları gelişecek ve doğa ile bağları kuvvetlenecek. 
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen : Deniz Doğruöz
  Tarih: 14 Ekim Pazar
  Saat:  11:00
  Etkinlik Ücreti :  55 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • EVVEL ZAMAN İÇİNDE
  3 yaş ve üzeri
  Çocuklarla bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev,  Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz tiyatro başlama saatinden 1 saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Tarih: 14 Ekim  Pazar
  Saat: 14.00 
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • GÖNÜL YEPREM İLE NEŞELİ NOTALAR
  3-6 yaş aile ile
  Müzikli Oyunlar ve Ritim Atölyesi 
  İstanbul Oyuncak Müzesi’nde neşeli notalar çocukların ritimleriyle havada uçuşacak… Marakas, ritim çubukları, tefler ve bedenimiz bize ritim duygusuyla eğlenceli anlar yaşatırken, gitar eşliğinde şarkılar söyleyecek ve danslar edeceğiz. 
  Yaklaşık 45 dakika sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gönül Yeprem
  Tarih:23 Eylül Pazar
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 3-6 yaş aile ile 
  Atölye Ücreti: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • KARAGÖZ'ÜN UZAY MACERASI
  3 yaş ve üzeri
  Hacivat eski dostu Karagöz’ün kapısını ansızın çalar ve evin çatısında garip bir makinanın olduğunu anlatır; bunun üzerine yaptıkları araştırmalarla bu nesnenin bir zaman makinası olduğu anlaşılır ancak merakla aleti kurcalayan Karagöz çoktan zamanda yolculuğa başlamıştır.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’e kadar geçerlidir.  
  Yazan –Oynatan : Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Yardımcı: İlker Aksu
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Tarih: 20 Ekim Cumartesi
  Saat: 13:30
  Ücret:  35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • KIRMIZI BURNUN YOLCULUĞU - MİM EŞLİĞİNDE KUKLA OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, onu ararken biranda kendini tiyatro salonunda, yeni bir maceranın içinde seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.
  Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 13:00’e kadar geçerlidir.  
  Yazan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit
  Kukla ve Tasvir Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 28 Ekim Pazar
  Saat: 14:00 
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret:  35 TL’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • MİNİ FİLOZOFİ SEDA ACAR İLE ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE ATÖLYESİ
  6-9 yaş
  Çocuğuz, o halde düşünüyoruz! 
  Çocuklarla eğlenceli, güvenli ve demokratik bir ortamda; mutluluk, özgürlük, adalet, sevgi, cesaret gibi birçok kavramı sorguluyoruz. 
  Seda Acar’ın yönetiminde gerçekleşecek atölye çalışması ile mini filozoflar, kavramlar üzerinden sorunlar karşısında farklı bakış açıları bulabileceklerinin farkına varırken, düşünce alışkanlıkları geliştirecek ve akıl yürütecekler. Aynı zamanda farklı görüşlere saygı duyarak dinleyebilmeyi, kendi görüşlerini ifade etme cesaretini gösterebilmeyi, konsantrasyon ve empati kurma yeteneklerini geliştirmeyi deneyimleyerek, her fikri kucaklayıp, hepsinin değerli olduğunun farkına varacaklar.
  Kısıtlı sayıda katılım sağlandığı için kayıt yaptırılması gerekmektedir.
  Eğitmen: Seda Acar
  Tarih:22 Eylül Cumartesi 
  Saat: 11.00 – 12:00
  Yaş Grubu: 6-9 yaş 
  Katılım Ücreti: 60 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
   
 • OTOPORTREMİ ÇİZİYORUM TASARIM ATÖLYESİ
  5-10 YAŞ
  Müze gezisiyle başlayacak atölye çalışmamızda oyuncaklar, oyunlar, hayal kahramanları bize daha renkli çalışmalar yapmamızda yardımcı oluyor… Kendi resmimizi tasarlayacağımız bu atölye çalışmasıyla otoportre nedir, hangi sanatçılar otoportrelerini yapmıştır, nasıl teknikler kullanmıştır öğreneceğiz. Öğrendiğimiz bu yeni bilgilerle müzeden de esinlenerek düşleyecek ve farklı malzemeler kullanarak otoportremizi tamamlayacak ve bugünün anısına hep saklayacağız… 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 28 Ekim Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 5-10 yaş
  Etkinlik Ücreti: 50 TL (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • PIRLANGIÇ ÇOCUK ŞARKILARI KONSERİ
  3 yaş ve üzeri

  Doğa sevgisi, nezaket, cesaret, emek, empati ve dostluk temaları üzerine şarkılar yazan ve söyleyen Berrin Çopur “ Pırlangıç” albümü şarkıları ile  küçük dinleyicilerini buluşturmaya kaldığı devam ediyor… Tüm bu güzel duygu ve düşüncelerin hakim olduğu şarkılarda çocuklar hem müziğin ritmiyle eğleniyor hem de şarkıların masalsı sözleriyle bir hikayenin içinde yolculuğa çıkıyor…

  Yaklaşık yarım saat sürecek mini konsere katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Konser Kadrosu: Berrin Çopur, Gökhan Ölke, Ömer Karakoç, Talya Kolcuoğlu
  Tarih: 13 Ekim Cumartesi
  Saat:13.30
  Ücret:  35 TL.’dir (Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • SENİN MONA LİSA'N TASARIM ATÖLYESİ
  5-9 yaş
  Küçük katılımcılar, Louvre Müzesi’nde sergilenen ve Leonardo Da Vinci’nin en önemli eserlerinden biri olan Mona Lisa kolaj tasarım atölyesi ile yeniden resmedecekler. Atölye çalışmasında bu eserden esinlenerek yapılmış  bir adet üretilmiş oyuncak bebeği İstanbul Oyuncak Müzesi’nde görecek çocuklar, eserin gizemi ve  ünlü ressam Da Vinci hakkında bilgi sahibi olacaklar. Tüm bu bilgiler ışığında atölye alanına geçen katılımcılar kendi Mona Lisa’larını kağıt ve gazete sayfaları ile tasarlayacaklar. 
  Kendilerini Leonardo Da Vinci yerine koyan çocuklar bakalım  Mona Lisa’yı bugünün şartlarına göre nasıl yorumlayacak? 
  Yaklaşık bir saat  sürecek ritim atölyesine katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 29 Eylül Cumartesi
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 5-9 yaş
  Etkinlik Ücreti: 50 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.

   

 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TARİHİN PEŞİNDE ARKEOLOJİ ATÖLYESİ
  9-12 yaş
  Arkeolojinin gizemli dünyasına  doğru keyifli, eğlenceli  ve eğitici bir yolculuğa çıkıyoruz.
  Küçük Arkeologlar, arkeologların çalışma yöntemlerini, onlara yol gösteren ipuçlarını öğrenecekler, onlar için hazırlanmış özel höyük maketleri üzerinde kazı çalışmaları yapacaklar.   Çocuklar kazı sonucunda ortaya çıkarttıkları buluntuların dikkatlice restorasyonunu yapacak ve buluntuları özelliklerine göre tarihlendirip kendi küçük arkeoloji vitrinlerine kronolojik olarak yerleştirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek etkinliğe katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Not: Tarihin Peşinde Arkeoloji Atölyesi ingilizce olarak da yapılmaktadır.
  Eğitmen: Orhan Sezener
  Tarih: 7 Ekim Pazar
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu :  9-12 yaş 
  Etkinlik Ücreti :  60 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.