X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • DEDİO YARATICI ELLER
  3-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Çocukluğunuza çocuklarınızla beraber gitmeye ne dersiniz?
  Dedio Yaratıcı Eller atölye çalışmasında sizi İstanbul Oyuncak Müzesi’nin vitrinlerinde hayranlıkla izlediğiniz kızılderili köylerini yeniden yapmaya davet ediyoruz. 
  Tüm aile bireyleri birlikte kaliteli zaman geçirme fırsatı yakalarken hem çok eğlenecek hem de  yaratıcılıklarını geliştirecekler.
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Deniz Doğruöz
  Tarih: 16 Haziran Cumartesi 
  Saat: 11:00
  Etkinlik Ücreti :  55  TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ATIKTAN ROBOT HEYKEL ATÖLYESİ
  4-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Birbirinden farklı malzeme kullandığımız bu atölye çalışmasında geleceğin robot tasarımlarını yaratacağız.  Hem eğlenip, hem öğrenebileceğimiz bu süreci eğlenceli bir oyuna dönüştürecek ve çok renkli robot heykeller tasarlayacağız.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölyeye katılım için müzemizi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 9 Haziran Cumartesi 
  Saat: 11:00
  Etkinlik Ücreti: 40 TL ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BEBEKLER MÜZEDE
  13-20 aylık / 20-28 aylık bebekler
  Bebekler Müzede" atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde ilk müze deneyimlerini Oyun Terapisti Uzm. Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze deneyiminin yanısıra ebeveynleri ve bebekleri arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 
  13-20 aylık ve 20-28 aylık bebekler ile ebeveynlerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 50 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Tarih: 10 Haziran Pazar
  13-20 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da 
  20-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.
  Katılım Ücreti:35 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • BİR BAVUL MASAL
  3 yaş ve üzeri
  Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bavul ile bir masal yolculuğuna çıkıyoruz… 
  Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo'ya sevimli obje  kuklalar ve tabi ki onu  dinleyen aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik ediyor…
  Bir Bavul Masal oyununa, 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En iyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından 1 saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • BREMEN MIZIKACILARI
  3 yaş ve üzeri
  Bremen Mızıkacıları
  Bir Mutfak Hikayesi…
  Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo,  yemek  kitabı ile  masal kitabını karıştırınca olanlar olur.  Kahramanlarımız, yani meşhur Bremen Mızıkacıları; eşek, köpek ,kedi ve horoz kendilerini bir anda  konağın mutfağında bulurlar sonrasında komik olaylar birbirini izler… Mehmet Erbil’in yazdığı ve oynadığı bu eğlenceli çocuk tiyatrosuna sizler de davetlisiniz.
  Bremen Mızıkacıları adlı kukla oyununa 13. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.  Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine  kadar geçerlidir.
  Tarih: 26 Mayıs Cumartesi
  Saat: 13:30
  Uyarlayan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Görkem Koyuncu
  Kukla Tasarım:Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: Ömür Saka
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • ÇOCUK KONSERİ
  3 yaş ve üzeri
  Doğa sevgisi, cesaret, nezaket, paylaşmak, emek, empati gibi duygular notalarla buluşuyor ve şarkılara dönüşüyor.. Berrin Çopur "Pırlangıç" albümündeki çocuk şarkılarının seslendiriliyor… Tüm güzel duyguların dile geldiği bu müzik buluşmasında sizi çocuğunuzla beraber çocuk olmaya ve bu güzel şarkıları paylaşmaya davet ediyoruz.
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz 12:30’a kadar geçerlidir.  
  Konser Kadrosu: Berrin Çopur, Sonnur Koç, Talya Kolcuoğlu ve Genco Genç
  Tarih: 19 Mayıs Cumartesi
  Saat:13:30
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
   
 • DEDİO YARATICI ELLER - KUŞ YUVASI ATÖLYE ÇALIŞMASI
  3-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  “Kuş Yuvası” atölye çalışmasında çocuklar keçe, dal ve oyun hamuru gibi malzemelerle, hayallerindeki kuşu ve yuvalarını tasarlayacaklar. Düşlerinin hayat bulacağı bu çalışmaya çocuklar aileleriyle katılabilecekler.
  Bu atölye çalışmasında, müzede sergilenen oyuncakların katkısıyla birlikte çocukların görsel zekaları beslenip yaratıcılıkları gelişecek ve doğa ile bağları kuvvetlenecek. 
  Yaklaşık 90 dakika sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen : Deniz Doğruöz
  Tarih: 15 Haziran Cuma 
  Saat:  11:00
  Etkinlik Ücreti :  55 TL’dir.( Müze giriş ücreti dâhildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • EVVEL ZAMAN İÇİNDE
  3 yaş ve üzeri
  Çocuklarla bir yolculuğa çıkıyoruz. Canlı müziğin eşlik ettiği, tümüyle onların hayal gücüyle tasarlanan bir yolculuk bu… Bu yolculukta; şarkı söyleyen ördek, tartışmayı seven yedi başlı ejderha, yarışmayı çok seven dev,  Kaf Dağı’na uçan anka kuşu, ballı ekmek seven kara yılan, vakitsiz öten horoz ve birbirinden komik insanlar çıkacak karşımıza.
  Yaklaşık 50 dakika sürecek kuklaların bize eşlik ettiği müzikli masal yolculuğuna katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz tiyatro başlama saatinden 1 saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten:  Mehmet Erbil
  Müzik Tasarım: Melih Serhat Soyyiğit
  Dekor Tasarım: Ömür Saka
  Ücret:35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • FABER - CASTELL İLE YARATICILIK ATÖLYESİ - MAYIS AYI
  Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyesi Mayıs Ayı programında birbirinden farklı disiplinlerle oluşturulan etkinlik çalışmalarıyla yapı oyuncaklarını inceliyor… Çocuklar, farklı şehirlerin simgeleri haline gelmiş binaları, geçmişte yaşayan toplumların yaşam biçimlerini birebir yansıtan bebek evlerini, matematiksel zekaya  katkı sağlayan pek çok yapı oyuncağını görme imkanı buluyor. Bu oyuncakları inceleme fırsatı bulan çocuklar farklı toplumlar hakkında bilgi sahibi olurken hem düşlüyor hem de  üretiyor.
  Müze ziyaretçilerine ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Faber-Castell ile Yaratıcılık Atölyeleri’ne katılım için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Müze giriş ücreti indirimli 10 TL, tam 13 TL’dir. 
   
  “Mimari Karnaval” Tasarım Atölyesi 
  Çocuklarla birlikte müze içerisinde bir dünya turuna çıkıyor, Paris’deki Eyfel Kulesi’ni, Londra’daki Tower Bridge, Almanya’daki  Tren Garı’nı ziyaret ediyoruz. Şehirlerin simgeleri haline gelmiş bu yapıların oyuncaklarını gördükten sonra küçük gezginler kendilerine  bir yapı seçiyor ve o binadan esinlenerek kendi maskelerini tasarlıyorlar. Bu atölye ile çocuklar, farklı dönemlere, farklı ülkelere, farklı mimarlık anlayışlarına doğru renkli ve eğlenceli bir tasarım yolculuğuna çıkıyorlar.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih:  5 Mayıs Cumartesi 
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 7-11 yaş 
   
  “Benim Tuvalim ” Tasarım Atölyesi 
  Resimlerimizi tuvalin sınırlarından çıkartarak üç boyutlu hale getiriyoruz. Her ay farklı bir konuyu işlediğimiz atölyemizde önce müzede geziye çıkılacak, bu gezide gördüklerimizle  hayal gücümüzü birleştirerek, birbirinden farklı malzemelerle tuvallerimize hayat vereceğiz.
  Bu atölyede mimarlıkla ilgili oyuncakları müzede arayıp bularak, kendi mimari eserlerimizi ve hayallerimizdeki şehri tuvale yansıtacağız.
  Eğitmen: Başak İnce- Elvan Ekren 
  Tarih: 12 Mayıs  Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile 7-12 yaş kedi başına
                                                                               
  “Orta Çağ’da Evim” Tasarım  Atölyesi
  Bu atölye çalışmasında mimari gelişimin tüm süreçlerini oyuncaklar üzerinden inceleme fırsatı bulan çocuklarla birlikte  Orta Çağ’a seyahat edeceğiz. Bu yolculukta oyuncaklar bize ilham verecek  ve bu ilhamla  kendi yaşamak istediğimiz şatoyu inşa edeceğiz.. Küçük katılımcılar bu etkinlikle hem düşleyecek hem de evlerinde kolayca bulabilecekleri malzemeleri kullanarak 3 boyutlu bir tasarım yeni yapmanın mutluğunu yaşayacaklar.  
  Eğitmen: Mihriban Mirap
  Tarih: 19  Mayıs Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 5-9 yaş 
                                            
  “Benim Müzem” Tasarım  Atölyesi
  Yüzlerce bilgiyi içinde barındıran uçsuz bucaksız bir hayal gücü sunan müzeler bize ilham kaynağı oluyor… Atık malzemeler de kullandığımız bu atölyede önce nasıl bir müze kurmak istediğimize karar veriyor sonra zihnimizde tasarladığımız müzenin duvarlarını oluşturuyor ve birbirinden güzel boyalarla duvarını renklendiriyoruz… 
  Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
  Tarih: 26 Mayıs Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-7 yaş aile ile, 7-10 tek başına
 • HANGİ MİTOLOJİK KAHRAMAN OLMAK İSTERSİN? YAZI ATÖLYESİ
  9-13 yaş
  Çocukların severek okuduğu Medusa'nın Pusulası ve Zehirli Hayal romanlarının yazarı Gülşah Elikbank ile mitolojik kahramanların dünyasına büyülü bir yolculuğa çıkıyoruz.
  Mitolojinin derinliklerine yapılacak bu yolculukta çocuklar mitolojik efsaneleri daha yakından tanırken, yazarla birlikte en sevdikleri kahramanın macerasını kaleme alma şansı yakalayacaklar. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için www.cocuklarkesifte.com adlı adresten bilet satın alabilirsiniz.
  Tarih: 2 Haziran Cumartesi
  Saat:11.00
  Ücret: 60 TL’dir. (Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
   
 • HİKAYEDEN TOHUMA ATÖLYE ÇALIŞMASI
  7-9 yaş aileler ile
  Aslı Ersoy yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyede edebiyat ile doğayı buluşturuyoruz. 
  Atölyede çocuklar, Eric Carle’nin ‘‘Minik Tohum’’ adlı hikayesini dinleyecek. Ardından, Japonya’da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemi ‘‘tohum topu’’ yapımını deneyimleyecekler. Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum toplarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölyeyle çocuklar eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazanacaklar.
  Yaklaşık bir saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 3 Haziran Pazar
  Saat: 11:00 
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
   
 • KARAGÖZ'ÜN DİŞ AĞRISI GÖLGE OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…
  Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz bir saat öncesine kadar geçerlidir.  
  Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil
  Müzik :Akan Atakan
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 27 Mayıs Pazar
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • KIRMIZI BURNUN YOLCULUĞU - MİM EŞLİĞİNDE KUKLA OYUNU
  3 yaş ve üzeri

  Bir palyaço ve onun kayıp kırmızı burnu… Kırmızı burnunu kaybeden palyaço, konu ararken arama  biranda kendini tiyatro salonunda,yeni bir macerada seyirci karşısında bulur ve komik olaylar birbirini izler.

  Canlı müziğin ve özel kuklaların eşlik ettiği Kırmızı Burnun Yolculuğu adlı oyuna 14. Direklerarası Seyirci Ödülleri çocuk oyunları dalında “En İyi Yapım Ödülü” verilmiştir.

  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat  öncesine  kadar geçerlidir.

  Yazan-yöneten: Mehmet Erbil
  Müzik: Melih Serhat Soyyiğit

  Kukla ve Tasvir Tasarım:Mehmet ErbilT

  arih: 25 Mart Pazar

  Saat: 14.00

  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • MASAL FABRİKASI
  3 yaş ve üzeri
  Yaşlı bir değirmenci tarafından  çocuklar için yeni masallar üretebilmek amacıyla kurulur masal fabrikası …
  Garip bir patron tarafından ele geçirilen fabrika  işçilerden üretmekten  hiç de hoşlanmadıkları tuhaf  masallar üretmesini ister, mutsuz üretilen masallar mutsuz çocuklar yaratır. Uzun yıllar sonra çalışanlar bu fabrikanın sahibi olur, yeni güne kendilerini ve çocukları mutlu edecek  yepyeni bir masalla başlarlar. 
  Masallara bir de bizim işçilerin gözünden bakalım, işte o keyifli masal karşınızda...
  Masal Fabrikası adlı kuklaların eşlik ettiği müzikli çocuk oyununa 16. Direklerarası Seyirci Ödülleri “En İyi Yapım Ödülü”  verilmiştir. 
  Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz gösteri saatinin başlamasından bir saat öncesine kadar geçerlidir.
  Yazan-Yöneten-Kukla Tasarım : Mehmet Erbil
  Müzik:  Melih Serhat Soyyiğit
  Oynayanlar: Nalan Gidak Doğan, Mehmet Erbil
  Işık Tasarım: İlker Aksu 
  Tarih: 14 Nisan Cumartesi
  Saat: 13.30
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır. 
 • ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİ
  4-9 yaş aile ile
  En sevdiğimiz masalllardan biri olan Andersen’in Küçük Deniz Kızı origami sanatı ile ellerimizde canlanıyor. 
  Bu atölye çalışması ile çocuklar bir kağıt parçasından Küçük Deniz Kızı masalının kahramanlarını yaparken hem özgüvenlerini tazeleyecek hem de çok eğlenceli vakit geçirecekler. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç
  Tarih: 23 Haziran Cumartesi
  Saat: 11:00
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • RÜZGARI YAKALA TASARIM ATÖLYESİ
  6-12 yaş
  Bu atölyede Japon kültürüne doğru uzun bir yolculuğa çıkacağız. Küçük katılımcılar bu atölye çalışmasında rengarenk kağıtlar, boyalar ve ponponlarla balık şeklindeki geleneksel Japon koinobori rüzgâr tulumlarını yapacaklar.
  Japon kültürü hakkında yeni bilgiler öğrenecek çocuklar hem eğlenecek hem de kendi tasarımlarını yapmanın keyfine varacak.
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 30 Haziran Pazar
  Saat: 11:00 
  Ücret:  40 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
 • SERAMİK ATÖLYESİ
  4-9 yaş
  Her şeyimiz biricik babalarımız için kendi ellerimizle en güzel çerçeveleri tasarlıyoruz. Tüm sevgimizle süsleyeceğimiz çerçevelerin içine yerleştirmek için en sevdiğiniz fotoğrafı getirmeyi unutmayın.  
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Eğitmen:   Elif Ratib
  Tarih: 17 Haziran Pazar
  Saat:  11:00
  Atölye Ücret: 45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • YASEMİN SUNGUR'LA KİTAP İLE SOHBET
  Yetişkinlere yönelik
  Amacı yaşama bir noktalı virgül koyup kitaplara dokunmak, kitabın içinde yaşamak, paylaşmak ve aktarmak olan “Kitap ile Sohbet” etkinliğinde okuduğumuz kitabın kahramanlarını tanıyor, kitabı analiz ediyor, kendi hayatımızla bağlantılar kurarak farklı bir deneyim yaşıyoruz.  
  Yasemin Sungur’un kurguladığı ve yönettiği “Kitap ile Sohbet” her Salı 11:00-13:00, 14:00-16.00 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kafe alanında gerçekleşiyor. Yetişkinlere yönelik olarak gerçekleşen atölyemize  katılım için ayın kitabını öğrenmeniz ve kayıt yaptırmanız yeterlidir.
  Etkinliğe katılım ücreti 50 TL’dir. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.