X

ETKİNLİK & EĞİTİMLER

Sonuç Bulunamadı.
 • BEBEKLER MÜZEDE
  13-20 aylık / 20-28 aylık bebekler
  Bebekler Müzede" atölye çalışmasına katılacak olan bebekler, dış dünyayı anlamlandırma sürecini kolaylaştıran oyuncakların geçmişine doğru emekleyecekler. Bebekler ve anneleri, İstanbul Oyuncak Müzesi'nde ilk müze deneyimlerini Oyun Terapisti Uzm. Psk. Sendi Kasar Ben eşliğinde yaşayacaklar.   Miniklerimize müze deneyiminin yanısıra ebeveynleri ve bebekleri arasındaki bağı kuvvetlendirici etkinlikler yaparak, güvenli kollarda kaliteli zaman geçirmeleri sağlanacaktır. 
  13-20 aylık ve 20-28 aylık bebekler ile ebeveynlerine yönelik farklı saatlerde yaklaşık 50 dakika sürecek etkinliğimize katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Etkinliğin sonunda “Oyuncak Müzesi İlk Gezim” katılım belgesi verilecektir. 
  Tarih: 19 Temmuz Perşembe
  13-20 aylık bebeklere yönelik seans saat 10:00’da 
  20-28 aylık bebeklere yönelik seans saat 11:15’te başlayacaktır.
  Katılım Ücreti:35 TL(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • HİKAYEDEN TOHUMA ATÖLYE ÇALIŞMASI
  7-9 yaş aileler ile
  Aslı Ersoy yürütücülüğünde gerçekleşecek atölyede edebiyat ile doğayı buluşturuyoruz. 
  Atölyede çocuklar, Eric Carle’nin ‘‘Minik Tohum’’ adlı hikayesini dinleyecek. Ardından, Japonya’da yaşayan çiftçi ve ekoloji yazarı Masanobu Fukuoka ile son senelerde yeniden yaygınlaşan tohum ekme yöntemi ‘‘tohum topu’’ yapımını deneyimleyecekler. Atölye sonunda, çocuklar hazırladıkları tohum toplarını yanlarına alarak şehrin parklarına, okul ya da evlerinin bahçelerine atacaklar. Bu atölyeyle çocuklar eğlenceli ve güzel bir gün geçirip kent, toprak, gerilla bahçecilik ilişkisine dair farkındalık kazanacaklar.
  Yaklaşık bir saat sürecek atölye çalışmasına katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Aslı Ersoy
  Tarih: 3 Haziran Pazar
  Saat: 11:00 
  Ücret:  35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir. 
   
 • KARAGÖZ'ÜN DİŞ AĞRISI GÖLGE OYUNU
  3 yaş ve üzeri
  Günün birinde Karagöz’ün dişi ağrımaya başlar fakat doktor korkusu vardır… Yakın arkadaşı Hacivat, Karagöz’ü bir türlü dişçiye götürmeyi başaramaz bunun üzerine bu işi çözmek için tüm mahalleli seferber olur, işte o zaman komik olaylar birbirini kovalar…
  Koltuk sayımız sınırlı olduğundan gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rezervasyonunuz bir saat öncesine kadar geçerlidir.  
  Yazan-Oynayan :Mehmet Erbil
  Müzik :Akan Atakan
  Tasvir ve Kukla Tasarım: Mehmet Erbil
  Tarih: 27 Mayıs Pazar
  Saat: 14.00
  Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  Ücret: 35 TL.’dir.(Müze giriş ücreti dahildir.) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir ve  salondaki gösterilerimiz için koltuk seçimi müzemizde yapılmaktadır.
 • MİNİK KİTAPLAR İÇİNDEKİ BÜYÜK HİKAYELER KİTAP TASARIM ATÖLYESİ
  4-6 yaş aile ile,7-12 yaş tek başına
  Kitap Tasarım Atölyesi, her çocuğun kendi hikayesini yazdığı, karikatürler çizdiği, düşlediklerini, anlatmak istediklerini küçük kitaplarına yansıtacakları bir yaratıcılık atölyesi. Bu atölye çalışmasında yaptığımız kitaplar minik, hikayelerimiz büyük ve her kelimemiz çok değerli olacak.
  Müze gezi ile başlayacak atölyede çocuklar fikir aşamasından, sayfaların dizilmesine, kitabın dikimine ve kalıbının yapılmasına kadar olan tüm süreci öğrenecek. 
  Eğtimen: Gözde Efe
  Tarih: 22 Temmuz Pazar 
  Saat: 11.00
  Yaş Grubu: 4-6 yaş aile ile, 7-12 yaş tek başına 
  Ücret: 45 TL’dir. ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • ORİGAMİ SANAT ATÖLYESİ
  4-9 yaş aile ile
  Origami sanat atölyesi ile hayalimizdeki gölü şekillendiriyoruz.. Bu atölyede düşlemek serbest, istersek çiçek istersek ördek yapacağız ancak bir gölde olmazsa olmaz kurbağamız illa ki olacak. 
  Yaklaşık doksan dakika sürecek atölye çalışmasıyla hem küçük ellerin motor becerileri gelişecek hem de küçük oyun alanlarını yaparken başarmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Origami sanat atölyesine katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.
  Eğitmen: Gökçen Atamgüç
  Tarih: 21 Temmuz Cumartesi
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)
  Etkinlik Ücreti: 40 TL (Müze giriş ücreti dahildir) Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • SERAMİK ATÖLYESİ
  4-9 yaş
  Düşlerimiz seramik hamurları ile şekilleniyor… Elif Ratib’in eğitmenliğinde gerçekleşecek atölyede istersek bir salyangoz yapacak yürütecek, istersek bir kelebek yapacak düşlerimizde uçuracak, bir çiçek yapıp renklendireceğiz…
  Sanatçı adayları düşlerini seramik hamuruna yansıtırken hem el becerilerini geliştirecek hem de yeniden bir obje yaratmanın verdiği başarma hissini yaşayacaklar.  
  Yaklaşık 1 saat sürecek atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 
  Tarih: 28 Temmuz Pazar
  Eğitmen:   Elif Ratib
  Saat: 11:00
  Yaş Grubu:  4-9 yaş
  Atölye Ücret: 45 TL’dir ( Müze giriş ücreti dahildir). Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.
 • TAHTA OYUNCAK BOYAMA ATÖLYESİ
  3 yaş ve üzeri
  İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştiriyorlar hem de çok eğleniyorlar.
  Çocuğunuza müzede yaşadığı deneyimi hatırlatacak bu etkinlik, müze sergisinden etkilenerek kendi boyadığınız oyuncakla müzeden ayrılmanın keyfini yaşatıyor. 
  Tahta oyuncak boyama atölyesinde oyuncakların ücretleri boyutlarına göre 10 TL ile 45 TL arasında değişmektedir. Gözetmenimiz tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.
  Tahta Oyuncak Boyama, atölye alanında farklı bir çalışma olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar tüm günleri gerçekleştirilmektedir. Etkinliğimizin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz. Etkinlik ücretlerimizde kredi kartı ile ödeme kabul edilmemektedir.